14 Mart 2013 Perşembe

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer

Evet yine puslu bir çekimin ardından yazımıza geçebiliriz :) neden böyle oluyor bilmiyorum ama yakın zamanda bu problemi çözeceğim. Her neyse kitabımız bir kişisel gelişim romanı ama kişisel gelişim kitaplarına ön yargıyla bakanların bile bakış açısını değiştirebilecek nitelikte bir roman. Kurgusu çok güzel ortalara doğru biraz yoğunlaşıp yoruyor ama sakın bırakmayın çünkü sonlara doğru iyice sürükleyici olup bir anda merakınıza yenik düşüp bir çırpıda okuyup bitiriveriyorsunuz. Kitap okumayı sevmeyen arkadaşlarımın bile okuyası gelecek. Sıcak bir kahvenin yanında akşamları iş ya da okul dönüşü kafamızı boşaltmak günlük rutininizden çıkıp kendinize zaman ayırmak için, koltuğunuza gömülüp elinize bu kitabı alın derim.Konusuna gelecek olursak, kitabın arka kapağında;


Bir düşünün. İntihar etmek üzeresiniz. Bir adam hayatınızı kurtarıyor, ama karşılığında sizinle bir anlaşma yapıyor. Bundan sonra o ne söylerse sorgusuz sualsiz yapacaksınız. Kendi iyiliğiniz için... Çaresiz, kabul ediyorsunuz ve hayatınızın iplerini tıpkı bir kukla gibi başkasının ellerine bırakıyorsunuz. Ve hayatınız eskisinden çok daha güzel oluyor. Yine de şüpheleriniz var: Bu adam aslında kim? Çevresindeki gizemli kişilerin sırrı ne? Sizden aslında ne istiyor?

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, kendi kendimize koyduğumuz engelleri, korkularımızı ve önyargılarımızı nasıl aşacağımızın, kaderimiz sandığımız mutsuz bir yaşamı, bizi mutluluğa götüren bir yolculuğa nasıl dönüştüreceğimizin hikâyesi.

"Laurent Gounelle bir mutluluk fabrikatörü... Eğer mutluluğun bir reçetesi varsa, Gounelle o reçeteyi biliyor olmalı."
Le Figaro

"Yeni Coelho." 
LExpress

"İnsanın kendini arayışı ve başkasını anlaması hakkındaki bu benzersiz roman, kendine güven ve özgürlük üzerine işe yarar tavsiyeler veriyor."
France Soir

"Sürükleyici ve kolay okunan bir kitap. Hem iyi bir kişisel gelişim kitabı hem de güzel bir roman. Bayıldım!"
Critiques Libres

"Sonuna kadar gizemini koruyan, mizahi ve şiirsel bir roman." 
Lest-éclair


Açıklamaları yer alıyor.Ocak ayından itibaren neler okumuşuz listelersek sene sonunda birikimimizi görmek açısından iyi olabilir diye düşünüyorum. Şu ana kadar bitmiş olan 2 kitabım daha var. Onların tanıtım yazılarını da yakın zamanda ekleyeceğim. Biri Adam Fawer'dan 'Olasılıksız' diğeri yine Adam Fawer romanı olan 'Empati' . Siz de okuyup, okuduklarınız hakkındaki yorumlarınızı benimle paylaşın. Daha çok okuyalım, bakalım sene sonuna kadar bitirip rafa kaldırdığımız kaç kitabımız olacak!  Hepinize sıcacık tatlı bir gün diliyorum.

2 yorum:

  1. Okuyacağım ilk kitaplar arasında...Bu arada bloğun hayırlı olsun...

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ediyorum. Umarım uzun vadede bu işin üstesinden gelirim. Tabi sizin gibi arkadaşlarımın destekleriyle.

    YanıtlaSil