16 Temmuz 2013 Salı

Kristin Hannah - Sevgi Uğruna Yaptıklarımız

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere son okuduğum kitap olan Kristin Hannah ın Sevgi uğruna yaptıklarımız isimli kitabını tanıtmak istiyorum. Bir aile romanı diyebilirim ilk okuduğum kış bahçesinde de aynı şey vardı demek ki Kristin Hannah ın tarzı bu şekilde. Dili güzel, akıcı, konusu fena değil. Bebek sahibi olmayı çok istemiş ama olamamış bir genç kadın ve bir anne ve aile özlemi çeken bir genç kızın karşılaşması, onların duyguları ve gelişimleri üzerine ilerleyen bir kitap olmuş. Ailenin önemine vurgu yapan, kişisel gelişim açısından da önemli bulduğum bir kitap oldu. Toplamda 462 sayfa. Kış bahçesinden daha hızlı ilerliyor. Daha çabuk konuya giriyor. ve hızlı bitiyor. Bir kaç günde bitiyor. Harika diyemem ama vakit geçirmelik, duygusal, yormayan bir tatil kitabı olabilir ya da yolculuk kitabı.  Çok ilginç bir konusu yok. İnsanı şaşırtan ya da sarsan bir şeyler yok ya da çok çok öğretici bir şey yok ama keyifli. Büyük beklentilere cevap veremeyebilir. Arka kapak yazısı ise şu şekilde,

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız 

Aynı şeyin özlemini çeken iki kadın... 
Ailenin Ne Anlama Geldiğini Öğrenecekleri Duygusal Ve Dokunaklı Bir Yolculuk...

Yıllar süren uğraşına rağmen çocuk sahibi olamaması Angie Maloneu çok üzmüştür. Acı dolu bir boşanmanın ardından Pasifik Northwestteki kasabasına döner ve aile restoranının yönetimini devralır. Hayatın dalgalar gibi yükselip alçaldığı West Endde, problemli genç bir kadınla tanışıp arkadaşlık etmeye başlayan Angienin hayatı bütünüyle değişmeye başlar.

Angie, Lauren Ribidoyu işe alır çünkü on yedi yaşındaki bu kızda farklı bir şeyler bulur. Aralarında sıkı bir bağ oluşur ve annesi Laurenı terk ettiğinde Angie ona kalacak bir yer verir. Ama bu iyiliğin sonuçlarına göğüs gerecek güçte değildir henüz. Biri çocuk özlemi çeken, diğeriyse anne sevgisine hasret bu iki kadın kimsenin hayal edemeyeceği bir şekilde sınanacaktır.

"Harika... Çok dokunaklı... Karakterlerin sıcaklığı ve karmaşık kişilikleri derinlerde kalmış duyguları ortaya çıkarıyor."
RT Book Reviews

"Hannah, okuyucuyu karakterlerin hayatına sürükleyip onları kendi arkadaşlarıymış gibi hissettirirken ailedeki acıları ve sevinçleri ele alarak neden kadın edebiyatının yıldızı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor."
Booklist

"Hannah başkahramanlarının ruh halini derinlemesine yansıtıp hislerindeki ufak farklılıkları betimlemekte çok başarılı."
The Washington Post Book World

"Yürek burkucu... Hem acı hem tatlı."
Publishers Weekly

Evet eğlenceli değil duygusal ama dili ağır olmadığı için yazın dinlenmek kafa dağıtmak için tavsiye ediyorum. Sevgilerle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder