30 Kasım 2014 Pazar

KRISTIN HANNAH - UZAK KIYILARMerhabalar,

Kristin Hannah Uzak Kıyılar kitabında, bir çok kadının içine düştüğü gel gitlere yer verirken. Bir erkeğinde gözünden bakabilmiş bu kitabında. 

Herhangi bir sürprizi olmayan bir kitap ama insanı mutlu ederken bir şeyler öğrettiği de kesin. 

Klasik bir amerikan ailesi, anne baba ve çocuklar. Yılların eskittiği ve eskitemediği duygular. Her ailede yaşanabilecek zorlu günler ve bir insanın kendine olan yolculuğu, kendini gerçekleştirebilmenin önemi güzel işlenmiş bu kitapta. 

Bazılarına sıkıcı da gelebilir fakat mutlaka bir çok kadın kendinden bir şeyler bulacaktır ve bu da onlara faydalı olabilecek kişiye iyi gelecek bir roman bence. 

Tatlı ve sürükleyici ama bir "Kış bahçesi" değil ya da bir "Gerçek Renkler" , onları daha çok sevdiğimi belirtmeliyim ama yine de Kristin Hannah ın her romanını severek okuyorum ve bunu da diğerleri gibi tavsiye ediyorum. 

Kitabın arkasında ise şöyle bir yazı var,

Gerçek mutluluk, hayal kırıklıklarından ders almayı öğrenmekte gizlidir.

Elizabeth ile Jack üniversite çağında aşk yaşayıp genç yaşta evlenir, kısa bir süre sonra iki çocuk sahibi olup ailelerini genişletirler. Yirmi yılı aşkın bir süre sonra dışarıdan bakıldığında hâlâ kusursuz bir çift gibi görünseler de aslında birliktelikleriyle ilgili kendilerine bile itiraf edemedikleri ciddi sorunları vardır. Jack yıllardır kariyer hedeflerinin peşinden gidip tüm ülkeyi dolaşmış, Elizabeth de ailesini bir arada tutmak için hayallerinden vazgeçip kendini tamamen kocasına ve çocuklarına adamıştır. Ancak bugüne kadar hep kaçtıkları kırılma anı artık çok yakındadır. Elizabeth uzun yıllar boyunca yaptığı tüm tercihleri, evliliğini ve genç bir kızken gerçekleştirmek istediği arzularını düşünmeye başlar ve hem kendisini hem de kocası Jack'i şaşırtan bir kararla hayalini kurduğu kadına dönüşebilmek için harekete geçer. Elizabeth'in çıktığı bu içsel yolculuk aynı zamanda ailesinin de kaderini belirleyecektir…

"Kristin Hannah bir türlü yüzleşemediğimiz sorunları önümüze seriyor ve onları görmemizi sağlıyor. Evliliği, aile olmanın sorumluluğunu ve hayal kırıklıklarını anlatan enfes bir roman…" 
-Library Journal-

"Mutluluğun ancak bedel ödenerek kazanılacağını anlatan ve hepimizin hayatının merkezindeki sorunları irdeleyen hem hüzünlü hem de neşeli bir hikâye." 
-Publishers Weekly-

"Uzak Kıyılar en hassas duygularınıza hitap ediyor ve sizi film tadında bir yolculuğa çıkarıyor. Mutlaka okumalısınız." 
-Eileen Goudge-

"Nadir bulunan bir hikâye… Bu kitabı okuyan herkes Elizabeth'e bakınca kendisini görecek." 
-Adriana Trigiani-


2 yorum:

  1. bunun özetini atar mısın acil

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ben bloğumda zaman zaman kitap okuyucuları için önerilerde bulunuyorum ama özet yazmak gibi bir uygulama yapmıyorum.

      Sil